Dlaczego krypto krytyka Billa Gatesa nie może mieć zastosowania w DasCoin – Dascoin24h.pl
Dlaczego krypto krytyka Billa Gatesa nie może mieć zastosowania w DasCoin

Dlaczego krypto krytyka Billa Gatesa nie może mieć zastosowania w DasCoin

Ostatnie obawy wyrażone przez Billa Gatesa na temat kryptowalut ignorują jeden istotny fakt. Tarcząc Bitcoin i wszystkie monety o tym samym pędzlu, Gates nie docenia, że ​​jeden lub dwa z nich, z których DasCoin (The Currency of Trust) jest oczywiście wyraźnym przykładem, bardzo nie polegają na anonimowości.

Jeśli przegapiłeś tę historię, współzałożyciel Microsoftu i filantrop był w wiadomościach o łączeniu krypto ze zgonami związanymi z narkotykami, przestępczością ogólną, terrorystami i oszustami podatkowymi. Mówi, że wszyscy korzystają z anonimowych transakcji, na które pozwalają.

„Główną cechą kryptowalut jest ich anonimowość. Nie sądzę, że to dobrze. Zdolność rządu do znalezienia prania pieniędzy, uchylania się od podatków i finansowania terroryzmu to dobra rzecz – powiedział Gates.

Ale o to chodzi. Dzięki wdrożeniu bankowych standardów identyfikacji KYC wiemy, że w NetLeaders staramy się być zgodni w każdej jurysdykcji. Podobnie, nasze zasady AML uniemożliwiają przestępcom wejście do naszego systemu. To naprawdę jest takie proste.

Oto krótki przegląd:

KYC oznacza Know Your Customer. Jest to standardowy proces bankowy, który weryfikuje tożsamość osoby. Obsługując KYC, możemy poprosić o kopie dokumentów potwierdzających tożsamość. Dzięki tej metodzie chronimy pozycję DasCoin jako waluty zaufania.
AML oznacza przeciwdziałanie praniu brudnych pieniędzy. Ma zastosowanie do każdej z procedur, praw i przepisów, których celem jest powstrzymanie praktyki generowania dochodu poprzez nielegalne działania. W NetLeaders dokładamy wszelkich starań, aby postępować zgodnie z zasadami AML.
Gates powiedział również, że ponieważ kryptowaluta umożliwia anonimowy handel narkotykami online, jest to „rzadka technologia, która spowodowała śmierć w dość bezpośredni sposób”.”

Bitcoin, najpopularniejsza i najstarsza waluta cyfrowa, pojawił się w 2009 roku i zyskał na popularności, częściowo ze względu na zdolność celowego unikania wścibskich oczu organów ścigania i urzędników państwowych. Ta reputacja wzrosła dzięki temu, że była jedyną walutą przyjętą na Silk Road, Mrocznym Rynku dla narkotyków i innych nielegalnych towarów i usług, które zostały zamknięte przez FBI w 2013 roku.

Jednakże, rozpoznając podstawy wprowadzone przez DasCoin i innych, Charles Hayter, dyrektor generalny firmy zajmującej się informowaniem o walucie cyfrowej CryptoCompare, podkreśla, że ​​kryptowaluty ewoluowały. Nazwał komentarze Gatesa „prawdziwe w pewnym stopniu, ale nieco naiwne”.

Hayter kontynuował: „Naturalnie kryptowaluty otrzymały swoje pierwsze narzędzie na ciemnych rynkach. Ta tendencja spada wraz z większością firm, które są teraz zgodne z prawem i coraz bardziej. Dolar miał również sprawiedliwy udział w bezpośredniej śmierci i nadal będzie to robić. Musimy wyjść poza początkowe próby i udręki w kierunku potencjału systemu bezwymiarowego transferu wartości. „(Źródło: CNET)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *