Bicie monet (minting) VS Kopanie (mining): Dlaczego metoda wydobycia DasCoina ma sens – Dascoin24h.pl
Bicie monet (minting) VS Kopanie (mining): Dlaczego metoda wydobycia DasCoina ma sens

Bicie monet (minting) VS Kopanie (mining): Dlaczego metoda wydobycia DasCoina ma sens

Eksploracja kryptowalut nie jest łatwym zadaniem, a prawdę mówiąc, jego złoty wiek już minął. Równolegle można przytoczyć Kalifornijską Gorączkę Złota, wściekłą pogoń za lukratywnymi zyskami która była rozczarowaniem dla większości niedoszłych poszukiwaczy.

Wszystko, co łatwo było wydobyć, zostało ukradzione na długo przed tym, jak większość poszukiwaczy pojawiła się w Sacramento. Podobnie rok 2017 był rokiem przełomowym dla krypto-waluty w taki sam sposób, jak 1850 dla złota w Kalifornii. Na początku obu tych lat zyski były względnie możliwe do uzyskania dla spekulantów.

Czym właściwie jest wydobywanie kryptowalut i dlaczego ciężko jest z tego zarabiać? Wydobywanie monety – i użyjmy Bitcoin jako przykładu – obejmuje wyścig pomiędzy komputerami na całym świecie, aby ukończyć jednostkę zwaną „blokiem”. Chodzi głównie o sprawdzenie łańcucha transakcji Bitcoin.

Jeśli John wejdzie do modnej kawiarni na Manhattanie i zapłaci za swoją latte w bitcoin, górnicy muszą sprawdzić, czy transakcja jest dobra. W tym samym czasie może być miliony podobnych transakcji. Wszystkie są zebrane w wirtualne pudełka z wirtualną kłódką. Te wirtualne skrzynki tworzą to, co znamy jako „blockchains” (znane również w kręgach akademickich jako wzajemnie rozproszone księgi).

Koszty początkowe mogą zniechęcić potencjalnych górników

Górnicy ustawiają swoje komputery, aby znaleźć klucz, który otworzy tę kłódkę. Po znalezieniu ich pojedynczego komputera pole zostanie otwarte, a wszystkie transakcje w bloku zostaną zweryfikowane. Za rozwiązanie tej niesamowicie skomplikowanej układanki górnik otrzymuje nagrodę w postaci określonej liczby bitcoinów.

Brzmi łatwo? Pomyśl jeszcze raz. Kluczową kwestią, o której należy pamiętać, jest to, że wartość nagrody zmniejsza się o połowę co 210 000 bloków. W tej chwili jest to 12,5 Bitcoin. Pod koniec maja / na początku czerwca 2020 r. Spadnie do 6,25 Bitcoin. Tymczasem obecna liczba prób znalezienia właściwego klucza to około 3,4 tryliona według www.blockchain.info – wiodącej strony najnowszych transakcji bitcoinowych w czasie rzeczywistym.

Ponadto wartość samego bitcoina uległa poważnej korekcie. Po osiągnięciu maksymalnej wartości 19 000 USD za Bitcoin tuż przed Bożym Narodzeniem 2017, obecnie wynosi poniżej 10 000 USD. To są wszystkie główne czynniki zniechęcające. Ale istnieje wiele dodatkowych czynników, które mogą zniechęcić amatorów do przyłączenia się do szaleństwa górniczego.

Kiedy wszystko się zaczęło, zwykłe komputery PC sklepowe były dość dobre do zbierania bitcoinów. Nie teraz: sprzęt do pełnej platformy wydobywczej kosztuje obecnie około 12.000 USD. Do tego dochodzi bardzo wysoka cena energii elektrycznej. Być może lepszym rozwiązaniem jest przystąpienie do syndykatu, aby podzielić się całkowitymi kosztami, aby spróbować zarobić Bitcoin, ale to oznacza, że ​​zarabiasz tylko niewielką część nagrody.

Innymi słowy, poprzez wydobycie można potencjalnie nabyć krypto walutę po cenie rynkowej. Jednak sposób, w jaki rzeczy są w 2018 roku sprawia, że ​​jest znacznie mniej atrakcyjną propozycją niż kiedyś.

Co powiesz na coś zupełnie innego? DasCoin całkowicie eliminuje wydobycie; zamiast tego działa system, w którym licencje na oprogramowanie sprzedawane są za pośrednictwem organizacji NetLeaders, kluczowego partnera sojuszu DasCoin. Licencje odpowiadają różnym budżetom, a ich koszt wynosi od 100 € do 25 000 €. Każda z nich zawiera pakiet Cykli, które reprezentują pojemność w blockchain i zapewniają prawdziwą wartość w ekosystemie, który ma centrum DasCoin.

Cykle mogą być bite lub zatrzymywane jako pojemność na blockchain

Liczba cykli jest podwojona, gdy uaktualnienie sieci odbywa się co 108 dni. W zależności od wartości zakupionej licencji, cykle kwalifikują się do trzech ulepszeń. Po uaktualnieniu maksymalnej możliwej ilości razy są one wyświetlane w kolejce do tworzenia treści i przekształcane w DasCoin.

Jednak Cykle będą coraz bardziej przydatne w innych celach w niedalekiej przyszłości, ponieważ DasCoin tworzy szereg usług opartych na blockchain, które zapewnią wielką użyteczność dla jego ekosystemu. Cykle będą w zasadzie tokenami, aby uzyskać dostęp do szeregu usług sieciowych. A gdy ludzie zrozumieją, jak ważne mogą być blockchain w zakresie zapewniania społeczeństwu dużej wydajności, jest to sposób, który może pomóc odróżnić DasCoin od siebie.

Model mennictwa, w którym działa DasCoin, jest przejrzysty. W punkcie wejścia przez licencję NetLeaders proces nadawania monet jest jasno określony. Klienci znają również maksymalną liczbę DasCoin, które można zdobyć dla każdego rodzaju licencji. DasCoin może być przedmiotem handlu wewnętrznego już na DasExchange i od 27 kwietnia 2018 roku są one również zbywalne na zewnątrz.

Posiadanie udziału w systemie zapewnia także nagrody posiadaczom licencji NetLeaders, którzy mogą działać jako rzecznicy, wprowadzając nowych klientów do firmy.

Wnioski: Opracowanie „przyszłościowej” drogi dla krypto

W krypto-walucie wydobycie może być przypadkowe, uciążliwe i kosztowne, podczas pracy na coraz bardziej przeludnionym i niedocenianym rynku. Wszystko przy użyciu ogromnych ilości energii. Minting to zupełnie inny, uproszczony i energooszczędny nowy sposób produkcji krypto-waluty. Jest to z pewnością metoda dobrze przygotowana na długoterminową przyszłość blockchain i zasługująca na poważną uwagę dla osób wchodzących do tego sektora w erze post-Bitcoin. Wykorzystanie monet menniczych przez DasCoin jest atrakcyjną opcją dla innych metod obecnych na dzisiejszym rynku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *